Chcete si dopřát neomezené koupání, plavání, vodní hrátky s ratolestmi nebo relaxaci v příjemně vyhřáté vodě? Nechcete se mačkat na přeplněných koupalištích, nebo si zjišťovat před každýn vstupem do přehrady nebo rybníku stav sinic a jiných nebezpečných mikroorganismů? Pak není nic jednoduššího než si pořídit vlastní možnost koupání. Pokud se pro toto řešení rozhodnete, začnete řešit spoustu otázek spojených s výběrem, umístěním, vybavením a mnoho dalších. Zde se Vám pokusíme na některé z nich odpovědět.
Vnitřní bazény
Mnoho lidí řeší problém, zda postavit venkovní bazén, doplněný například posuvným zastřešením, nebo zvolit bazén pod střechou ať už nového rodinného domu, rekonstruované vily, nebo ho umístit třeba do opravené stodoly. Jednoznačná odpověď neexistuje, ale při porovnání výhod a nevýhod obou provedení obstojí většinou lépe vnitřní bazény.
Venkovní bazény
Koupání v přírodě, na sluníčku, pod širým nebem případně pod nebem plným hvězd - to mohou být nezapomenutelné nebo neopakovatelné zážitky. K tomu, aby jsme si jich mohli užívat pravidelně, můžeme využít právě venkovní bazén. Ať už osvěžení v horkých letních dnech, protažení těla nebo vodní hrátky s dětmi - to všechno a ještě další může být dobrým důvodem pro pořízení vlastního bazénu.
Veřejné provozy
Problematikou veřejných provozů bazénů a wellness center se zabýváme již řadu let, a během této doby jsme museli řešit řadu problémů specifických pro tyto provozy. Ať už jde o výstavbu wellness center, veřejných bazénů a saun v hotelových provozech nebo technologie úpravy vody, údržbu těchto provozů a technologií nebo řešení problémů s údržbou vody a udržení hygienické nezávadnosti celých provozů, získali jsme mnohaleté zkušenosti, které dále rozšiřujeme a využíváme ke spokojenosti našich zákazníků.
Bazénová chemie
Křišťálově čistá voda, jemně jiskřivá a průzračná, to je sen každého majitele bazénu. V takové vodě je potěšení spočinout znavenému tělu, relaxovat a nebo se jen dívat na své děti jak si užívají vodních radovánek. Základní podmínkou pro splnění takového snu je zabránit růstu řas a dalších mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry, bičíkovci, rozsivky, ale i larvy vodního hmyzu. Abyste udrželi čistou, hygienicky nezávadnou vodu po celou koupací sezónu, je třeba dodržovat několik základních jednoduchých pravidel.
Zastřešení
Proč mít zastřešený bazén?
Máte nebo se chystáte pořídit vlastní bazén? Pro příjemný pocit z koupání by voda v bazénu pod širým nebem měla dosahovat min. 23°C. V našich klimatických podmínkách je však teplé období poměrně krátké. Navíc i v tomto období nám nepříznivé počasí může bránit využívat venkovní bazén. Zastřešení Vašeho bazénu Vám pomůže překlenout tyto výkyvy a zároveň si prodloužit koupací sezónu ze 3 na 5 - 6 měsíců v roce. Navíc ještě snížíte náklady na úpravu vody a zajistíte bezpečnost pro Vaše děti nebo domácí zvířata.
Odvlhčovače
Doporučená teplota vody vnitřního bazénu je 28°C a teplota vzduchu v bazénové místnosti má být ještě o dva stupně vyšší tedy 30°C. Za těchto podmínek dochází k poměrně velkému odparu vody a tím zvyšování vlhkosti vzduchu. Ta by ale neměla ani v nejodlehlejších koutech dlouhodoběji přesáhnout 60%, optimální je udržovat ji v rozsahu 50-55%. Proto musí být zajištěna dostatečná cirkulace vzduchu a zároveň jeho odvlhčení. To může být zajištěno v případě velkých veřejných provozů pomocí vzduchotechnické jednotky s odvlhčením a správně navrženými rozvody.